Kızılyonca Çayı

kizilyonca-cayi

 

Kızılyonca Çayı : Şuana kadar kızılyonca çayının denememiş olabilirsiniz. Faydalarını okuduktan sonra rutininize sokucağınıza eminiz.
Çayırlarda yetişen kızılyonca bitkisinin çiçeklerinin kurutulmasıya yapılan kızılyonca çayının öksürük ve soğuk algınlığını yatıştırıcı etkisi varıdır.Astim ve bronşit semptonlarını azaltır, deri rahatsızlıklarına ve kireçlenme ağrılarına,  deprosyana ve insomnia olarak bilenen uyku bozukluğuna iyi gelir.

 

 

Kızılyonca Çayı ‘nın Faydaları

  • Yaşlandıkça kemiklerimizde bulunan mineral oranı azalır, bu da kemiklerimizin güçsüzleşmesine neden olur. Araştırmalara göre kızılyonca çayı içerek kemiklerimizde bulanan mineral oranının azalmasının önüne geçebilir ve kemiklerimizin güçsüzleşmesini önleyebiliriz.
  • Menapoz dönemine giren bir kadının ruh hali stabil değildir ve deprosyan belirtileri gösterir. Menapoz dönemi için yapılan araştırmalar menapoza giren bir kadının 90 gün boyunca kızılyonca çayını diyetine dahil ettiği zaman duygusal ve mental sağlığında iyileşme görülmüştür. 12 gün boyunca hergün kızılyonca çayı içmek ani ateş basmalarını % 44 seviyesinde azaltmıştır.
  • Her gün kızılyonca çayı içmek prostat kanserine neden olan antijen üretimini azaltıp sizi prostat kanserine karşı koruyor.

cannn

Yorum yap